Jdi na obsah Jdi na menu

Áčko opět 1:1

Průhonice - AFK Kácov                   1:1 (0:1)

Kácovští nastoupili do zápasu odhodlaně, i když v dresu domácích nastoupil bývalý reprezentant Tomáš Ujfaluši a již ve 4. minutě vystřelil Moudrý, ale jeho střela byla sražena na roh. Hosté byli i v dalším průběhu utkání aktivnější, ale střely Pany a Zemana skončily vedle domácí branky. Po dvaceti minutách se poprvé osmělili domácí,ale jejich průnik odvrátil Bělohlávek na roh. Z protiútoku prostrčil kolmou přihrávku Peroutka na Panu, ale jeho střelu vyrazil Krahulík na roh. Další šanci Kácova neproměnil Peroutka, který se ocitl sám v pokutovém území po sražené střele Zemana, ale zakončil těsně vedle Krahulíkovy branky. Domácí se marně snažili dostat k brance hostů, jejich pokusy končily na pozorné kácovské obraně nebo na brankáři Kňazíkovi. V 36. minutě udeřili kácovští, když zahrávali trestný kop z 20 metrů. Exekutor Roman Filip st. nedal domácímu brankáři šanci a přesnou střelou do šibenice otevřel skóre 0:1. Druhý poločas začali domácí aktivněji, ale střela Smejkala ani průnik Dobiáše brankou neskončily. Z protiútoku zahrozili hosté, když do vápna pronikl Filip st, přihrával pod sebe na Peroutku, ale jeho střelu srazila domácí obrana na roh. V 76.minutě mohl zápas rozhodnout Petrů, když se po přihrávce Moudrého řítil sám na branku domácích, ale Krahulík ho vychytal a tak za minutu přišel trest na druhé straně, když pronikl středem hřiště domácí Vošta a pohodlně podle Kňazíka vyrovnal na 1:1. Do konce zápasu se již skóre nepohnulo a tak kácovští vezou z Průhonic pouze bod, i když vyložených šancí měli mnohem víc než domácí, ale bohužel jejich proměňování je zatím velkou slabinou kácovských.

Branky: 77. Vošta - 36. Filip st.

Rozhodčí: Březnovský - Žaba, Čermoch

Sestavy:                                                                                                                 Spartak Průhonice: Krahulík - Mezei, Hejhal, Minha, Kuneš, Ujfaluši, Dobiáš (Polášek), Smejkal (Bialonczyk), Brázda, Kroh, Vošta                                                                         AFK Kácov: Kňazík - Zeman, Rytina, Kabát - Petrů (86. Habal), Peroutka - Bělohlávek, Moudrý, Pana - Havlín, Filip st. (78. Filip ml.)

Autor: Miroslav Paleček