Jdi na obsah Jdi na menu

Kácov vyhrál derby ve Zruči

Zruč N. S. - Kácov            1:4 (0:1)

Již páté přípravné utkání dnes dopoledne odehráli fotbalisté AFK Kácov. Od 10 hodin nastoupili ve Zruči proti místní Jiskře, se kterou se budou utkávat i v mistrovských zápasech. V prvním poločase byli kácovští fotbalisté lepší a vypracovali si mnoho šancí. Jen měli smůlu v koncovce. Hned v prvních deseti minutách měli hosté tři šance ke vstřelení gólu, až se ujala až ta poslední, kdy Kamil Moudrý propálil vše před sebou a poslal Kácov do vedení. Po vedoucí brance byli hosté stále velice aktivní a dále si připravovali obrovské šance ke zvýšení náskoku. Radost z dalšího gólu jim kazila branková konstrukce domácího brankáře Cudlína, která jen za první poločas zazvonila třikrát! Krátce před přestávkou se dostal do velké šance hostující Cacák, ale z malého vápna trefil jen stojícího brankáře a tak se do kabin šlo za stavu 0:1. Ve druhém poločase domácí zvýšili aktivitu a hra se vyrovnala. Na další branku se čekalo až do 71. minuty. V. Štorch dostal míč za obranu, jeho střelu ještě domácí brankář vyrazil, ale pouze před sebe a Milan Cacák zvýšil na dvoubrankové vedení hostů. Poté se ke slovu dostali hosté. Využili hraničního ofsajdového postavení a snížili na 1:2. K podobné situaci došlo v 81. min. i na druhé straně. V pravou chvíli si za obránu naběhl V. Štorch. Domácí brankář proti němu vyběhl, ale kácovský útočník stihl přihrát na Milana Cacáka, který do prázdné branky přidal třetí branku Kácova. Další možnost ke zvýšení náskoku přišla v 84. min. V. Štorch byl v pokutovém území podražem domácím brankářem Cudlínem a hosté zahrávali pokutový kop. Brankář Jiskry byl v souboji s K. Moudrým úspěšný a tak se skóre neměnilo. Čtvrté branky se Kácov přeci jen dočkal, když se v 90.min. trefil kácovský střelec Vojtěch Štorch. Kácov vyhrál ve Zruči 4:1 a hlavně za výkon v prvním poločase si vítězství zasloužil.

Branky Kácova: 11. Moudrý, 71., 81. Cacák, 90. V. Štorch

Sestava AFK Kácov: Verner - Berky, Habal, Zeman, Pivoňka - Hrabánek, Moudrý, Š. Štorch, Filip - Cacák - V. Štorch                                                                                       střídali: Bělohlávek, Blažek, Pospíšil, Soucha