Jdi na obsah Jdi na menu

O první porážce rozhodla penalta

FK Říčany - AFK Kácov        3:2  (1:1)

Zápas začal nepřestnostmi na obou stranách, způsobené přechodem z umělé trávy na přírodní. Do první šance se dostali domácí, když střela Ulricha z 20ti metrů skončila na levé tyči Michalovy branky. Ve 12. min. zahrozili i kácovští, když po centru Červeňáka zakončoval v dobré pozici Filip, ale jeho střela skončila těsně vedle domácí branky. V 18. minutě podnikli domácí rychlý protiútok, míč se dostal k volnému Susovi a ten střelou z hranice velkého vápna nedal Michalovi šanci – 1:0. O minutu později bylo srovnáno, když Červeňák našel ve vápně Moudrého, který střelou na zadní tyč překonal Černého – 1:1. Ve 24.min střílel na Michala z úhlu Olah, ale kácovský brankář ránu reflexivně nohou vyrazil. Do konce poločasu si ani jedno mužstvo již vážnější šanci nevypracovalo. Začátek druhého poločasu zvládli lépe hosté, když se v 50.min po kombinační akci Průchy s Červeňákem dostal ke střele Moudrý, ale trefil pouze tyč domácí branky. V 59. min se po chybě kácovských ocitl sám před brankou domácí Ulrich, ale branku přestřelil. V 68.min po chybě hostů ve středu hřiště prostřelil Sus hostujícího Michala a domácí vedli 2:1. Ale kácovští se nevzdali a v 70.min vyrovnali, když se po centru Filipa z pravé strany hlavou trefil Petrů – 2:2. Zápas spěl ke spravedlivému nerozhodnému výsledku, když do jeho děje vstoupil hlavní rozhodčí Zdeněk a na kácovské v 88.min odpískal penaltu za údajný faul Bělohlávka na Suse, kterou opravdu viděl jenom on. Penaltu s přehledem proměnil Sus a tak kácovští utrpěli první porážku v soutěži.

Branky: 18., 68., 88. (pen.) Sus - 19. Moudrý, 70. Petrů

Rozhodčí: Zdeněk – Svoboda, Kosina

Sestava AFK: Michal – Rytina, Zeman, Kabát, Moudrý, Filip st. (89. Filip ml.), Průcha, Bělohlávek, Červeňák, Petrů, Habal (80. Houdek)