Jdi na obsah Jdi na menu

Tupadly si z Kácova odvezli tři body

Kácov - Tupadly  2:3 (1:1)

Ve 21. kole okresního přeboru zavítali do Kácova hráči Tupadel. Už pohled na tabulku naznačoval, že se bude jednat o vyrovnaný a pro fanoušky zajímavý zápas. Fotbalisté AFK se totiž v tabulce nacházeli na třetím místě a hráči Star Tupadly okupovali pátou příčku. Rozdíl mezi oběma týmy byl 4 body. Než se domácí fotbalisté rozkoukali, hned vyndavali míč ze své sítě. Běžela 3. minuta utkání. Hostující útočník Jan Ryšán dostal přihrávku mezi dva kácovské obránce a ani následný skluz J. Jakoubka nezabránil k inkasování úvodní branky utkání - 0:1. Domácí hráči byli úvodní brankou zaskočeni a hosté si vypracovávali další šance. Během úvodní dvacetiminutovky, ve které dvakrát zazvonila tyč Vernerovi branky, fotbalisté Tupadel mohli vést klidně tříbrankovým rozdílem. Poté se i domácí začali dostávat do šancí. První větší šance přinesla vyrovnání. Běžela 26.min. Š. Štorch zahrával rohový kop, na zadní tyči P. Havlín vyhrál hlavičkový souboj a Vojtěch Štorch vyrovnal na 1:1. Od vyrovnávací branky začali být domácí lepším týmem a chtěli do poločasu přidat ještě jednu branku. Ve 36.min. vyzkoušel M. Zeman svoji střelou pozornost hostujícího brankáře. Ve 39.min. Š. Štorch vybojoval u brankové čáry balón, přihrál před branku P. Havlínovi, ale ten, ač tísněn hostujícím obráncem, nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.V 41.min. M. Zeman opět vyzkoušel Potměšila, který střelu musel vyrážet na další rohový kop. Začátek druhého poločasu měl pro kácovské fotbalisty tragičtější scénář. V 51.min. hosté zahrávali rohový kop. Nejvýše vyskočil hostující hráč, jehož hlavičku vyrazil Verner před sebe a nepokrytý Jiří Kavánek poslal hosty opět do vedení. V 58. min. bylo ještě hůř. Radek Kruml na pravé straně dostal míč za obranu a prostřelil Vernera potřetí. Hosté tedy vedli již o dvě branky. Kácov dokázal snížit v 66.min. kdy Vojtěch Štorch z hranice vápna vystřelil levou nohou a jeho střela po zemi zapadla přesně k tyči Potměšilovi branky - 2:3. Kácov se mohl dočkat vyrovnání v 82.min., ale střelu nejlepšího střelce okresního přeboru V. Štorcha zastavila tyč. V 90.min. domácí sice dostali míč za brankovou čáru, ale branka nebyla uznána pro údajný offside. Kácov tedy nakonec prohrál s TJ Star Tupadly 2:3.

Branky:   26., 66. V. Štorch - 3. Ryšán, 51. Kavánek, 58. Kruml                                 Rozhodčí: Jaroslav Kučera.      ŽK: 2:1

Sestavy:                                                                                                                  Kácov:  Verner - Berky (90. Soucha), Jakoubek, Marhan (74. Hrabánek) - Zeman, Výborný, Pana, Š. Štorch, Blažek (60. Pospíšil)  - Havlín, V. Štorch                                                Trenér: Miroslav Jelínek.                                                                                           Tupadly:  Potměšil - Krajíček, Kořínek, Hošek, Císař - Kruml, Vondra, Drbohlav, Chvátal - Kavánek, Ryšán         střídali: Kavánek Josef, Pipek, Lipták       Trenér: Stanislav Krajíček