Jdi na obsah Jdi na menu

Rozhodčí Kácovu nepřáli

Sedlec-Prčice - AFK Kácov                 1:1 (1:1)

Od začátku zápasu, který se hrál za krásného počasí, vzala otěže utkání do svých rukou trojice rozhodčích Soběslav – Petýrek, Chrudimský, kteří přijeli do Sedlece s cílem poškodit kácovské hráče a pomoci někomu, kterým kácovští vadí. Jejich snažení začalo již ve 12. min, když Kňazík v pohodě na zemi chytil míč a k údivu všech mu byl odpískán faul a kopala se penalta, kterou Davídek s přehledem proměnil ve vedoucí gól domácích – 1:0. O minutu později poprvé zahrozili hosté, když po centru Moudrého z levé strany pálil Pana do brankáře. Ve 14. min přišel další zkrat rozhodčího Soběslava. Domácí Nousek si před velkým vápnem naskočil do Rytiny  a rozhodčí odpískal další penaltu. K té se postavil opět kapitán domácích Michal Davídek a se slovy : „Na tohle se už nemůžu koukat“ kopl penaltu tři metry vedle Kňazíkovy branky, za což by měl být navržen na udělení ceny Fair play. I jemu se zdálo rozhodování trojice rozhodčích poněkud podivné. V té době měli hostující hráči již čtyři žluté karty, většinou za vymyšlené fauly nebo protesty. V 18. min se dopustil Pana ostrého zákroku ve středu hřiště na domácího Jelena a po zásluze obdržel rovnou červenou kartu, což bylo jedno z mála přesných rozhodnutí hlavního rozhodčího. Hosté i v deseti byli fotbalovější a začali se dostávat i do šancí, ve 20. min po přihrávce Šourka pálil těsně vedle Moudrý a ve 30. min se prosadil Šourek, když po samostatné akci prostřelil vybíhajícího Ryšavého – 1:1. Ve 40. min střílel z hranice pokutového území Šourek, Ryšavý z námahou střelu vyrazil před sebe. Ve 44. se řítili tři hráči Kácova na jediného obránce domácích, ale rozhodčí Soběslav jejich akci ukončil hvizdem, který ukončil první poločas, ač na světelné tabuli svítila odehraná 43.minuta. Ve druhém poločase byli nadále nebezpečnější hosté, šance Šourka ani zakončení Průchy ve skluzu brankou neskončily. V 69. min se sám před Ryšavým ocitl Šourek, který v pádu jeho střelu s námahou zneškodnil. Poté přišel další kladný moment kapitána domácích Davídka, když se od něj odrazil míč vedle branky hostů, ale rozhodčí Soběslav ukázal na rohový kop. Davídek vzal míč a postavil ho na hranici malého vápna, se slovy, že míč tečoval on a má se kopat od branky. Domácí se ještě dostali do dvou šancí, ale střela Boušky z vápna letěla vysoko nad branku a hlavička Davídka po rohu domácích skončila těsně nad brankou hostí. V 85. min mohl zápas rozhodnout kácovský Filip, ale jeho střela letěla jen těsně nad Ryšavého branku a tak zápas skončil nerozhodně.

Branky: 12. Davídek (pen.) - 30. Šourek

ČK: 18. Pana (Kácov)

Rozhodčí: Soběslav - Petýrek, Chrudimský

Sestavy:                                                                                                                Sedlec-Prčice: Ryšavý – Prchlík, Sedláček, Polidar, Pištěk, Jelen, Raček, Nousek Milan, Davídek, Nousek Marcel, Bouška                 střídal: Mára                                                  Kácov: Kňazík – Rytina, Zeman, Kabát, Šourek (87.Peroutka), Pana, Filip, Žovinec (78.Habal), Průcha, Petrů, Moudrý

Autor: Miroslav Paleček